Буринський заклад
дошкільної освіти №1 "Ромашка"
Психологічні ігри для дітей!
Ігри для дітей – це не тільки розваги. Для дитини гра – це основний вид діяльності. Вона допомагає їй розвиватися і пізнавати навколишній світ. Тому, педагоги часто використовують психологічні ігри для дітей у вихованні.
Психологічні ігри бувають самих разних напрямів: вони можуть бути спрямовані на розвиток пам'яті, реакції, кмітливості, уваги, уяви, музичного слуху. Вони допоможуть виявити лідерів у дитячому колективі, здружити і згуртувати колектив, подолати сором'язливість і розвинути впевненість в собі. Плюс психологічних ігор для дітей в тому, що дитина буде із задоволенням грати, навіть не підозрюючи, що в цей момент її виховують.
Гра «Кольоровий настрій»
Мета: відстеження емоційного стану, настрою.
- Раз, два, три, чотири, п'ять - ми починаємо грати!
Зараз я навчу вас розфарбовувати свій настрій. Я відкрию вам такий секрет. Виявляється, кожне настрій має свій колір. Подивіться - у мене є різнокольорові картки. Ми розкладемо їх по колу. Вийшла - квітка настроїв.
Кожна пелюстка - різний настрій:
червоний - бадьорий, активний настрій - хочеться стрибати, бігати, грати в рухливі ігри;
жовтий - веселий настрій - хочеться радіти всьому;
зелений - товариська настрій - хочеться дружити з іншими дітьми, розмовляти і грати з ними;
синій - спокійний настрій - хочеться спокійно погратися, послухати
цікаву книгу, подивитися у вікно;
малиновий - мені важко зрозуміти свій настрій, і не дуже хороше, і не надто погане;
сірий - нудне настрій - не знаю чим зайнятися;
коричневий - сердите настрій - я злюся, я ображений;
чорний - сумний настрій - мені сумно, я засмучений.
- Ми відправимо клубочок по колу і кожен з вас скаже, якого кольору зараз його настрій. Я почну, а ви продовжите.
Діти позначають кольором свій настрій.
Гра «Радісна пісенька»
Мета: позитивний настрій, розвиток почуття єдності.
- У мене в руках клубок. Я зараз обмотаю нитку навколо пальця і передам клубочок своєму сусідові праворуч Дімі і заспіваю пісеньку про те, як я рада його бачити - «Я дуже рада, що Діма в групі є...».
Хто клубочок отримує, обмотує нитку навколо пальця і передає його наступному, що сидить праворуч від нього дитині і ми разом (всі, у кого в руках нитка) співаємо йому радісну пісеньку. І так, доки клубок не повернеться до мене. Відмінно!
- Клубочок до мене повернувся, він пробіг по колу і всіх нас поєднав. Наша дружба стала ще міцнішою, а настрій покращився.
Вправа на релаксацію!
Мета: навчання методам саморегуляції, зняття психоемоційного напруження.
- Радісному настрою допомагає розслаблення.
Сядьте зручніше. Витягніться і розслабтеся. Закрийте очі, погладьте себе по голові і скажіть собі: «Я дуже хороший» або «Я дуже хороша».
Уявіть собі чудове сонячне ранок. Ви знаходитесь біля тихого прекрасного озера. Ледь чутно ваше дихання. Вдих-видих. Яскраво світить сонце, і ви відчуваєте себе все краще і краще. Ви відчуваєте, як сонячні промені зігрівають вас. Ви абсолютно спокійні. Світить сонце, повітря чисте і прозоре. Всім тілом ви відчуваєте тепло сонця. Ви спокійні і нерухомі. Ви відчуваєте себе спокійним і щасливим. Ви насолоджуєтеся спокоєм і сонячним теплом. Ви відпочиваєте... Вдих-видих. А тепер відкрийте очі. Потяглися, посміхнулися і прокинулися. Ви добре відпочили, у вас бадьорий і веселий настрій і приємні відчуття не залишать вас протягом всього дня.